54. Pablevyzgos

25 kovo, 2013

Kadangi nebėgioju, tai galvoju, bent pablevyzgavosiu apie bėgimą. Pradžioje dar, kaip mokyklinukė įduosiu jums pateisinamą raštelį, pasigavau anginą ir ta bjaurybė niekaip iš mano gerklės neišsikrausto savaitę su viršum. Buvo jau minčių išbėgti sekmadienį, buvo ir šiandien, būna pastoviai, bet stabdau save, nes nenoriu atkristi ir pasimauti ant antibiotikų (mano organizmas su jais super nedraugauja, o ir šiaip – blogis jie). Taigi, o kol nebėgioju, tai tyliai pavydžiu visiems pro šalį prabėgantiems ir skaitau, nevisada protingus straipsnius, visokius.

Pavyzdžiui šiandien tėtis numetė man nuorodą į straipsnį apie bėgimą, delfyje. Skeptiškai žiūriu į ala protingus straipsnius ten, bet perskaičiau, o perskaičius kilo dviprasmiškų minčių, taigi pagalvojau pasidalinsiu, pasiklausinėsiu, gal mažu tikrai tiesa?

Nuorodą į straipsnį apie kurį kalbu: http://www.delfi.lt/news/daily/health/neigiamos-neteisingo-begiojimo-pasekmes.d?id=60968309.

Aš pilnai pritariu visiems tiems tokiuose straipsniuose rašomiems protinimams ir lengviems gasdinimams apie bėgimo žalą bėgant pasirinkus neteisingą avalynę, bėgant neteisingai, netaisyklingai ir t.t., po kiekvieno panašaus pagalvoju, kad gal rimtai reikėtų bent kurį laiką susirasti kažkokį trenerį, kuris visus mano bėgimo netaisyklingumus išmuštų, bet taip ir lieka tik pagalvojimais.. kaži ar apskritai yra tokių, apsiimančių su mėgėjais ir kiek tai milijonų kaštuoja?

Bet kodėl gi visgi apie tą straipsnį rašau? Nes nustebino ir suglumino dvi pastraipos. Vienos antraštė rėkia “Atsiranda celiulitas“, o antra “Per daug išryškina raumenis arba paverčia riebalais. Ar esate apie tai ką nors girdėję ir protingesnių nei delfi šaltinių? Tiesiog šiaip smalsu, kiek tame tiesos. Apie celiulitą dar skamba visai įtikinamai “Jis atsiranda dėl audinių hipoksijos (deguonies stokos) ir laisvųjų radikalų susidarymo.“, ale tas raumenų virtimas į riebalus skamba kaip iš fantastikos srities.

Tai tiek pablevyzgų. Ech, kaip norėtųsi pasakoti, kaip va bėgau ir bėgant kas nors šaunaus nutiko. Na, bet ateis laikas ir apie tai papasakosiu, o kolkas mintyse veju žiemą ir anginą iš kiemo (šypt.)

3 atsakymai į “54. Pablevyzgos”

 1. padugnini said

  Mano galva tas straipsnis – blėniai.
  Sveik, pavasarį pražiopsosi..:)

  • aistera said

   Kaip gerai, kad ne man vienai taip atrodo 🙂 O dėl pavasario.. rodos jis manęs laukia, kad tik nepražiopsočiau, tai čia gal aš jį pavogiau? 😀

 2. Martyna said

  nu kaip keistai 🙂 kaip tik maniau, kad begiojant suaktyvinama kraujotaka ir deguonis geriau pasisavinamas. Laisvuosius radikalus pagooglinus irgi nelabai ka panasaus randu, labiau apie stresa, uztersta ora ir nesveika mityba eina kalba.
  be to, ir mano pacios patirtis tai visai priesingai rodo 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: